Foråret er i luften, og Kystmuseet Skagen markerer årstidens komme med en koncert fyldt med dejlige forårssange fra den danske sangskat. Gasterne vil sprede forårsstemning med både kendte danske og udenlandske melodier, herunder svenske viser og et par Beatles-melodier.
Fællessang og forårsglædeEn fast del af gastekoncerterne er fællessangen, hvor alle inviteres til at synge med og byde foråret velkommen. Det er en aften, hvor sangglæde og fællesskab er i højsædet.
Billetter til koncerten koster 95 kr. per person og inkluderer et glas vin eller en øl/vand. De kan købes på Kystmuseet Skagen eller via museets webside.
Praktisk information:
Dato: Onsdag 9. april 2025
Tid: Kl. 19:30-21:00
Sted: Kystmuseet Skagen, P. K. Nielsens Vej 8-10, 9990 Skagen
Entré: 100 kr
Arrangør: Nordjyllands Kystmuseum
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her